قیمت تخلیه چاه شما چگونه محاسبه می‌شود؟

مطمئنا، همه ما دوست داریم که وقتی از خدماتی استفاده می‌کنیم، قیمت از ابتدای کار برای ما مشخص و شفاف باشد. زیاد هم پیش آمده که با آدم هایی کار کنیم که به هر بهانه ای می خواهند هزینه بیشتری از ما دریافت کنند و صادقانه بخواهیم بگوییم، به هر بهانه ای ما را سر کیسه کنند.

پس قبل از هر چیز، کمی تحقیق درباره قیمت عرف بازار، چندان ضرر ندارد. احتمالاً شما هم به همین دلیل اینجا هستید. تا بفهمید که هزینه خدمات تخلیه چاهدقیقا چقدر است تا بتوانید با خیال راحت این خدمات را دریافت کنید و کسی پول بی خود از شما نگیرد. درست است؟ پس خیالتان راحت باشد. ما در این مقاله به طور خلاصه و سریع همه چیز را توضیح میدهیم. 

البته، اگر عجله دارید و وقت ندارید دقیقا با نحوه قیمت گذاری این خدمات آشنا شوید، پیشنهاد میکنم به صفحه قیمت خدمات تخلیه چاه و لوله بازکنی ما مراجعه کنید تا خیلی سریع از بازه قیمتی هر یک از خدمات مربوطه مطلع شوید. البته دقت کنید که این قیمت، متعلق به شرکت ستاره تهران است و شرکت های دیگر ممکن است در قیمت گذاری خود متفاوت عمل کنند.

عوامل موثر در هزینه خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه

خب، همانطور که احتمالا حدس زده باشید، قیمت تخلیه چاه به عوامل متعددی بستگی دارد و در شرایط مختلف، با توجه به حجم کار، هزینه متفاوتی از شما دریافت خواهد شد. این قیمت (وقتی با یک شرکت درستکار سر و کار دارید) بر اساس تعرفه تعیین شده از طرف اتحادیه مربوطه مشخص می شود. اما باید حواستان باشد. چون بسیاری از شرکت های فعال در زمینه تخلیه چاه و لوله باز کنی هستند که اصلاً به این نرخ مصوب کاری ندارند و  رقمی بسیار بسیار بالاتر را دریافت می کنند.

خب حالا بگذارید عوامل موثر در قیمت گذاری خدمات تخلیه چاه را ببینیم:

  • اگر درب چاه بسته باشد، اجرت باز کردن و بستن درب چاه به صورت جداگانه محاسبه می‌شود. 
  • تعداد سرویس های رفت و برگشت تانکر حمل بار نیز باعث افزایش هزینه خواهد شد. یعنی اگر تانکر چند بار به طور کامل پر شود و لازم باشد به محل مشخص شده توسط شهرداری مراجعه کند تا خالی شده و به محل باز گردد، این رفت و برگشت در قیمت تاثیری مستقیم دارد. دقت داشته باشید که تعداد رفت و برگشت رابطه مستقیم با حجم تانکر دارد.
  • حجم تانکر می‌تواند 5، 6، 8 یا حتی 10 هزار لیتر باشد. اما درخواست تانکرهای بزرگتر می تواند باعث شود تعرفه خدمات تخلیه چاه برای شما افزایش پیدا کند.
  • یک مورد دیگر که معمولا باعث افزایش قیمت خدمات تخلیه چاه می‌شود، فاصله تانکر حمل با چاه است. یعنی اگر تانکر مجبور باشد با فاصله دوری نسبت به چاه توقف کند، ممکن است هزینه افزایش پیدا کند. البته، این مورد آنچنان اهمیتی ندارد و نباید بگذارید یک شرکت تخلیه چاه، با مطرح کردن این موضوع از شما سو استفاده کند. با اینحال، بد نیست در مورد یک افزایش هزینه کوچک توافق کنید تا به نحوی از لطف و زحمت شرکت مذکور قدردانی کرده باشید.
  • نکته موثر دیگر در تعرفه تخلیه چاه فاضلاب شما، این است که این چاه در چه سطحی قرار گرفته است. این یعنی اگر چاه در طبقات منفی باشد، ممکن است هزینه افزایش پیدا کند. با این حال، این مورد هم بیشتر به توافق طرفین بستگی دارد. پیشنهاد ما این است که اگر چاه شما در محل خاصی قرار دارد، حتما قبل از شروع کار، به صورت تلفنی موضوع را با شرکت مذکور مطرح کنید تا در این زمینه به توافق برسید.
  • تعداد دفعات خدمت رسانی نیز رابطه مستقیمی با هزینه دارد. نه، نترسید! منظور ما اینجا کاهش هزینه است، نه افزایش. طبیعتاً وقتی شما به دفعات مکرر با یک شرکت تخلیه چاه کار می کنید، این شرکت تخفیفی در خدمات خود برای شما قائل می شود تا بتواند شما را به عنوان یک مشتری خوب حفظ کند.
  • نکته موثر دیگر در هزینه کار تخلیه چاه، این است که مشتری از پمپ سه فاز یا تک فاز استفاده کند (این دو مورد تفاوت قیمت چندانی ندارند) یا نیاز به تانکر مکنده داشته باشد. طبیعتاً حضور تانکر در محل باعث افزایش قابل توجه هزینه می شود. 

امیدوارم این نکات توانسته باشد دید روشنی نسبت به عوامل افزایش تعرفه در خدمات تخلیه چاه به شما بدهد. حال بگذارید به راه هایی نگاه کنیم که شرکت ها از مشتری سو استفاده می کنند. با شناخت این راه ها، قطعا سو استفاده از شما سخت تر خواهد بود و می توانید راحت تر مچ یک شرکت بد را بگیرید.

افزایش هزینۀ بی دلیل و کلاه برداری شرکت های تخلیه چاه

شرکت های تخلیه چاه بی اخلاق، از هر راهی تلاش می کنند هزینه مشتری را بیشتر از آنچه هست نشان دهند و پول بیشتری از او بگیرند. ما در ادامه 3 روش مختلف آنها را به شما معرفی خواهیم کرد:

  1. در صورتی که خود شما بالای کار نباشید، ممکن است آنها تعداد دفعات رفت و برگشت خود را بیشتر معرفی کنند. مثلا اگر واقعاً 2 سرویس تخلیه داشته‌اند، به شما بگویند که 3 سرویس رفته اند و هزینه سرویس نرفته خود را نیز از شما بگیرند.
  2. مورد دیگری که ممکن است برای شما پیش بیاید، این است که کارکنان یک شرکت، قبل از پر شدن کامل تانکر، مکنده را خاموش کنند و ادعا کنند که تانکر پر شده، در صورتی که تانکر فقط تا نصف پر شده است. بعد برای تخلیه بروند و در نتیجه، تعداد سرویس های رفت و برگشت را بی دلیل افزایش دهند تا بتوانند قیمت خدمات خود را افزایش دهند و پول بیشتری از شما بگیرند. پس شاید بد نباشید در شروع آشنایی با یک شرکت، نظارت دقیقی بر کار آنها داشته باشید.
  3. بعضی شرکت ها ممکن است یک گرفتگی ساده را به عنوان پر شدن چاه جا بزنند و یک مبلغ بسیار بزرگ تر از حق خود از این بابت دریافت کنند.

البته، روش های دیگری نیز برای افزایش هزینه بی دلیل در بین شرکت های تخلیه چاه بد وجود دارد که مطمئناً از حوصله این متن خارج است.

باز کردن در چاه توسط خود شما

نکته آخر اینکه شما می‌توانید درب چاه را خودتان باز کنید تا کمی از هزینه خدمات تخلیه چاه بکاهید. برای این منظور باید دقت داشته باشید که اگر قرار به استفاده از پمپ سه فاز یا تک فاز باشد، باید فضایی به اندازه یک کپسول گاز به داخل چاه باز شود و در صورتی که نیاز به تانکر مکنده برای تخلیه باشد، باید حدود چهار اینچ فضا برای ورود شیلنگ این تانکر به داخل چاه وجود داشته باشد.

تعرفه خدمات تخلیه چاه شرکت ستاره تهران

شرکت خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه ستاره تهران، همیشه تلاش کرده است تا بتواند یک قیمت واقعی و منصفانه به مشتریان خود بدهد. متخصصان این شرکت به صورت 24 ساعته و در تمام تهران خدمات خود را ارائه می‌دهد و ما تضمین می کنیم که همواره بر اساس عرف بازار تخلیه چاه از شما هزینه دریافت نمایند. به علاوه، اگر قرار باشد دفعات سرویس دهی بالا باشد، تخفیف خوبی برای شما در نظر خواهد گرفت. در نهایت نیز فاکتور معتبری در اختیار شما قرار خواهد داد.

توجه داشته باشید که مشاوره تلفنی در شرکت ما به صورت رایگان انجام می شود. پس کافی است با شماره تلفن های تخلیه چاه و لوله بازکنی ستاره تهران تماس بگیرید تا بتوانید در مورد هزینه تقریبی پروژه صحبت کنید. با اینحال دقت داشته باشید که معمولاً قیمت دقیق بعد از دیدن چاه توسط متخصص مشخص خواهد شد و پیش از این موضوع، ارائه قیمت دقیق کار چندان ساده ای نیست.

دسته ها: مطالب آموزشی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
09123119031(مشاوره رایگان)

ارسال پیام در تلگرام
تماس تلفنی پیام در تلگرام