تخلیه چاه

برای کسب آگاهی، مشاهده تعرفه ها و شماره های ثابت تخلیه چاه به سایت مراجعه کنید. یا با ما تماس بگیرید: 09123119031

طبیعی است که مسائل بسیاری با افزایش جمعیت، بزرگ شدن شهر و زیاد شدن منازل مسکونی و اداری به وجود خواهد آمد. یکی از مهمترین این مسائل، زیاد شدن تولید فاضلاب و در نتیجه، احتمال افزایش مشکلات بهداشتی و بیماری ها است. برای این منظور، سیستم فاضلاب شهری به وجود آمده است تا بتواند فاضلاب را به صورت سیستماتیک کنترل و جمع آوری کند.

اما متاسفانه در کشور ایران، ما هنوز درگیر حفر چاه فاضلاب هستیم و به طبع باید با مشکلات ناشی از آن هم دست و پنجه نرم کنیم. یکی از مهمترین این مسائل، پر شدن و گرفتگی چاه ها است. در این گونه موارد، لازم است با استفاده از ابزارآلات و دستگاه های تخصصی، اقدام به خالی کردن چاه مذکور شود. در ادامه به طور کامل در مورد این فرآیند توضیح خواهیم داد تا بتوانید آگاهانه در مورد آن تصمیم بگیرید.

البته در صورتی که عجله دارید و می خواهید زودتر با متخصصان تخلیه چاه صحبت کنید، کافی است با یکی از شماره تلفن های شرکت تخلیه چاه ستاره تهران تماس بگیرید.

حفاری چاه فاضلاب

قبل از آنکه به سراغ بحث تخلیه چاه برویم، بگذارید در مورد انواع چاه های فاضلاب حفاری شده صحبت کنیم:

  1. چاه جذبی: اساس عملکرد این چاه ها بر اساس جذب می باشد. این یعنی که چاه های مذکور باید دارای قابلیت جذب آب باشند. توجه داشته باشدی که برای حفر چنین چاهی، باید به جنس خاک و نوع زمین توجه ویژه داشت. برای مثال، زمینی که جنس خاک آن از شن و ماسه باشد، به خوبی آب را جذب می کند و برای چاه جذبی مناسب است. اما این مساله در مورد خاک رس صادق نیست.
  2. سپتیک تانک: چاه سپتیک در واقع یک چاه نیست. بلکه یک تانکر بزرگ است که در زیر زمین قرار می گیرد و اجازه نمی دهد فاضلاب جابجا شود. اما مشخصا، زمانی لازم خواهد بود تا نسبت به تخلیه این چاه اقدام های لازم انجام شود. معمولا جنس تانک های سپتیک از بتن یا مصالحی است که نسبت به نفوذ و خوردگی مقاوهم هستند و به خوبی فاضلاب را داخل محفظه حفظ می کنند. از این چاه ها به طور گسترده در ساختمان هایی که نمی توان در آنها چاه جذبی حفر کرد، مثلا واحد مسکونی و ویلایی، کارگاه ها، هتل ها، رستوران ها، مجتمع های تفریحی و ورزشی، و ... استفاده می‌شود.

تخلیه چاه

همانطور که دیدید، چاه ها به دو نوع مختلف حفاری می شوند. در هر دو نوع نیز امکان پر شدن و گرفتگی چاه وجود دارد. اما در چاه های سپتیک، این تخلیه چاه امری عادی است و باید به طور متداول انجام شود.

در هنگام پر شدن چاه، شما باید با یک شرکت تخلیه چاه تماس بگیرید و از آنها درخواست کمک کنید. یک شرکت تخلیه چاه دارای متخصصان و دستگاه های مخصوصی است که می توانند عملیات تخلیه چاه را در زمان کوتاهی برای شما انجام دهند.

چگونه بفهمیم که عملیات تخلیه چاه لازم است؟

برای آنکه بفهمید آیا چاه شما به تخلیه نیاز دارد یا نه، چند نشانه وجود دارد که در ادامه آنها را با شما مطرح می کنیم:

  1. مشاهده سوسک و حشرات موذی زیاد در راه های خروجی چاه
  2. گرفتگی ناگهانی آب ریز فاضلاب و مشاهده بالا آمدن سطح آب با مصرف
  3. بوی نامطبوعی که از محل کفشو و سیفون چاه تولت و دستشویی خانه شما به مشام می رسد
  4. خیس شدن سطح موزاییک در چاه هایی که در حیاط و محیط های باز قرار گرفتند
  5. بالا آمدن آب توالت

چه دلایلی که به پر شدن چاه فاضلاب منجر می‌شوند؟

توجه داشته باشید که پر شدن چاه فاضلاب، امری عادی است و به خصوص در چاه های فاضلاب سپتیک، دیر یا زود اتفاق می افتد. اما بیایید ببینیم چهخ عواملی می توانند به آن منجر شوند:

  1. ضایعاتی همچون مو، پلاستیک، چربی در مقدار زیاد می توانند باعث ایجاد لایه های ضد آب شوند و در نتیجه راه نفوذ آب به داخل چاه را از بین ببرند و نیاز به تخلیه چاه را به وجود بیاورند.
  2. در زمین هایی که ماسه ای نیستند، ممکن است مکش آب در خاک کم کم ضعیف شود و چون قطر چاه کم است یا انباری ندارد، چاه سریع پر شود.
  3. همانطور که گفتیم، چاه های حفر شده در زمین های شنی به مراتب کمتر از زمین های خاکی پر می شوند، اما در چنین چاه هایی هم ممکن است فضولات، کف صابون، چربی ها و مواردی از این دست به دیواره چاه نشت کنند و در نتیجه، جلوی مکش آب را بگیرند. توجه داشته باشید که در چنین مواردی، تخلیه چاه تنها کافی نیست و لازم است عملیات لایروبی چاه انجام شود.

تخلیه چاه چگونه انجام می شود؟

متداول ترین روش برای تخلیه چاه، استفاده از پمپ لجن کش است. این پمپ ها مصارف بسیاری در کار تخلیه چاه دارند و قدرت بالایی در پمپاژ کردن و مکش چاه دارند. به علاوه، اجازه جابجابی فاضلاب خانگی و صنعتی به مکان های دیگر را به ما می دهند. این پمپ های لجن کش با نام های دیگری همچون پمپ غلیظ کش، پمپ فاضلاب یا پمپ گل کش هم شناخته می شوند.

 این پمپ ها به دو دسته پمپ لجن کش تک فاز و سه فاز تقسیم می شوند. این پمپ ها می توانند از جنس چدن، استیل و برنجی باشند.

ابزار دومی هم که معمولا در خدمات تخلیه چاه رایج هستند، تانکرهای تخلیه چاه هستند. این تانکر ها پمپ های تخلیه چاه را بر روی خود سوار می کنند و به راحتی می توانند حجم زیادی از فاضلاب را جابجا کنند و به محل های تعبیه شده برای فاضلاب توسط شهرداری برسانند.

هزینه ها و تعرفه های تخلیه چاه

هزینه تخلیه چاه با استفاده از تانکر معمولا بین 120 تا 220 هزار تومان می باشد. با اینحال، عوامل بسیاری می توانند باعث افزایش قیمت خدمات تخلیه چاه شوند. پس بهتر است برای اطلاع دقیق از قیمت، با متخصصان ما تماس بگیرید. البته، همچنین می توانید مقاله کامل ما در زمینه هزینه تخلیه چاه و عوامل تاثیرگذار در آن را بخوانید.

تخلیه چاه ستارۀ تهران

حال که با کلیات بحث تخلیه چاه آشنا شدید و نکات مهمی در زمینه آن یاد گرفتید، در صورتی که به خدماتی در این زمینه نیاز دارید، پیشنهاد می کنیم با متخصصان تخلیه چاه ستاره تهران تماس بگیرید.

مهم نیست که چه ساعتی از شبانه روز با ما تماس می گیرید و در کدام محله تهران زندگی می کنید. ما ظرف نیم ساعت در محل شما حاضر خواهیم بود تا مشکل شما را در کوتاه ترین زمان ممکن حل کنیم.

تلفن عمومی

09123119031

تلفن شمال تهران

22378713 
22263703

تلفن مرکز تهران

88349268 
88535746

تلفن غرب تهران

44547991 
44509652

مطالب آموزشی و کاربری

لایروبی چاه چیست و چه کاربردی دارد؟

لایروبی چاه چیست؟ به احتمال زیاد شما هم بارها کلمه لایروبی چاه را شنیده اید و یا در گوگل زمانی که به دنبال سایت شرکت خدماتی می گردید، مقالاتی در این زمینه مقابل چشم شما قرار...

چهار روش لوله بازکنی ارزان و سریع در خانه

به احتمال زیاد برای شما هم این اتفاق رخ داده است که لوله فاضلاب ظرفشویی، یا کاسه توالت منزلتان مسدود شده باشد و به دنبال راهی بودید که بتوانید خیلی سریع و ارزان این مشکل را...

قیمت تخلیه چاه شما چگونه محاسبه می‌شود؟

مطمئنا، همه ما دوست داریم که وقتی از خدماتی استفاده می‌کنیم، قیمت از ابتدای کار برای ما مشخص و شفاف باشد. زیاد هم پیش آمده که با آدم هایی کار کنیم که به هر بهانه ای می خواهند...

خدمات ستاره تهران

تمامی خدمات مرتبط با تخلیه چاه و لوله بازکنی

ما به کمک ابزارهای حرفه‌ای، از دستگاه‌های ژنراتور با فنرهای فولادی و دورانی گرفته تا دستگاه‌های تراکم و مکش، آمادگی کامل داریم تا در باز کردن لوله‌های اصلی و حتی منهول به کمک شما بشتابیم.

کارهای تخلیه چاه فاضلاب در کوتاهترین زمان ممکن و بدون آلودگی انجام می‌شود. برای این منظور ما از تانکرهای بزرگ، انواع پمپ های کفکش، آبکش، لجن‌کش و ارتفاع زن استفاده می‌کنیم.

لوله های فاضلاب شما دچار مشکل شده و بوی بد فاضلاب شما را آزار می‌دهد؟ متخصصان ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن، مساله را شناسایی خواهند کرد و نسبت به رفع آن اقدام می‌کنند.

نم داشتن، یکی از ترسناک ترین اتفاقاتی است که معمولاً در یک ساختمان اتفاق می‌افتد. ترس از بین رفتن استحکام و فروریزی سازه ها را به کمک ما از دل خود بیرون کنید.

شکی نیست که سرویس فرنگی فقط یک تجمل جذاب نیست، بلکه راحتی بیشتری را برای کلیه اعضای خانواده به خصوص سالمندان به ارمغان می‌آورد. ما در تعویض توالت ایرانی به فرنگی همراه شما هستیم.

در صورتی که به ترکیدگی لوله ساختمان خود مشکوک هستید، متخصصان ما با ابزارهای مخصوص و به کمک تجربۀ خود می‌توانند در نشت یابی و تعمیر این لوله‌ها همراه شما باشند.

حفاری چاه فاضلاب، ارت، آزمایش خاک، حفر کانال و رایزر، اتصال لوله کشی به فاضلاب شهری اگو، کف تراشی و تعمیرات چاه کهنه و تبدیل چاه کهنه به نو توسط اکیپ های ویژه لایروبی و تهزنی.

با کول گذاری در چاه های قدیمی می‌توان از ریزش آنها جلوگیری کرد. بهتر است که چاه هایی با عمر بیش از 30 سال، با استفاده از این کول گذاری، استحکامی بیش از پیش بیابند.

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
09123119031(مشاوره رایگان)

ارسال پیام در تلگرام
تماس تلفنی پیام در تلگرام