لایروبی و کول گذاری چاه

اگر نیاز به لایروبی چاه یا کول گذاری چاه دارید، می توانید در سایت ما بیشتر در این مورد بخوانید یا برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید: 09123119031

چاه های قدیمی و منهول، اگر به درستی سرویس نشوند، دردسرهای زیادی را برای شما به همراه خواهند داشت. چاه گرفتگی، بوی بد و در مواردی، حتی ریزش چاه، از جمله این موارد است. بدین منظور لازم است که بعد از چند سال، این چاه ها توسط متخصصان لایروبی شوند و در صورت لزوم، کول گذاری در آنها انجام شود.

کول گذاری چاه

در ابتدا بگذارید منظور از کول را برایتان مشخص کنیم. کول به استوانه های سیمانی گفته می‌شود که در اندازه‌های مختلف تولید می شوند و از آنها برای ایجاد استحکام در چاه ها و تونل های حفر شده استفاده می کنند. کول ها دقیقا مثل ستون عمل می کنند. یعنی با قرار گرفتن بر روی دیواره چاه، باعث می شوند که استحکام آن افزایش یابد و خطر ریزش و تخریب کاهش پیدا کند. (البته کاربردهای کول گذاری فقط به همین خلاصه نمی شود.)

حال برسیم به مفهوم کول گذاری که تخصص شرکت های تخلیه چاه همچون ما است. همانطور که متوجه شدید، ما در این فرآیند، با استفاده از کول های ستونی، تمام دیواره چاه شما را پوشش خواهیم داد تا خطر ریزش تا حد ممکن کاهش پیدا کند.

کول گذاری، امری حیاتی برای چاه های قدیمی

یکی از مهمترین مسائلی که در ساختمان های قدیمی وجود دارد، امکان ریزش چاه های آنهاست. به خصوص ساختمان هایی که بیش از 30 سال عمر دارند. در این موارد، حتماً لازم است که چاه ترمیم شود و کول گذاری درستی روی آن انجام شود. دقت داشته باشید که این در صورتی است که چاه هنوز ریزش جدی نداشته باشد و در صورت ریزش جدی، لازم است که چاه پر شده و اقدام به حفر چاه جدید شود.

لایروبی چاه

مورد دیگری که در شرکت های تخلیه چاه برای نگهداری و سرویس یک چاه انجام می‌دهند، عملیات لایروبی است. شاید اکنون بپرسید که منظور از لایروبی چیست.

برای اینکه خیلی ساده بگوییم، وقتی که با وجود تخلیه چاه، همچنان چاه شما به سرعت دچار گرفتگی می‌شود، این یعنی لازم است عملیات لایروبی آغاز شود. در لایروبی، بخش های مختلف چاه پاکسازی می شود و چاه دوباره احیا خواهد شد. چگونه؟ ساده است: لایه هایی که در طول سالیان دراز به دیواره ها و کف چاه چسبیده اند و در نتیجه، فضای عبور آب را تنگ کرده اند، با استفاده از دستگاه های مخصوص از بین خواهند رفت و در نتیجه فضای چاه برای حرکت آب باز خواهد شد. 

اما روش آن چگونه است؟ همانطور که گفتیم، در چاه های باریک، با استفاده از دستگاه های مخصوص اینکار انجام خواهد شد. این ابزارهای مکانیکی سرعت را تا حد زیادی افزایش خواهند داد. اما در چاه های بزرگ، لازم است که بعد از تخلیه چاه، یک کارگر ماهر وارد چاه شود و با استفاده از ابزارهای دستی یا اتوماتیک اقدام به تراشیدن این لایه ها بکند. البته لازم نیست نگران باشید. معمولا این کارگران مهارت بالایی در کار خود دارند و سرعت دست آنها بسیار بالاست. پس کار شما در مدتی کوتاه به پایان می رسد.

لایروبی و زنده شدن یک چاه گرفته

همانطور که گفتیم، لایروبی یک امر حیاتی برای چاه های گرفته است که با تخلیه چاه هم باز نمی شوند. با لایروبی، چاه به مانند یک چاه نو در خواهد آمد که می تواند تا مدت زیادی برای شما کار کند. فکر می کنم مشابه همچین چیزی را مثلا در کتری دیده باشید که به مرور زمان، لایه های رسوب آن جلوی کارکرد را می گیرند و زمانی که این لایه ها را از بین می برد، عین روز اول برای شما کار می کند.

هزینه کول گذاری و لایروبی

هزینه این دو فعالیت، واقعاً بستگی به نوع چاه و اندازه آن دارد و به همین راحتی نمی تواند یک قیمت دقیق مشخص کرد. با اینحال، در مورد لایروبی، معمولا هزیه شما بین 250 تا 350 هزار تومان خواهد بود.

پیشنهاد می کنم برای دریافت یک قیمت دقیق، با شماره تلفن متخصصان تخلیه چاه ستاره تهران تماس بگیرید و با دادن اطلاعات خود، یک قیمت تقریبی از آنها بگیرید. ما در تمام ساعات شبانه روز و در تمام مناطق تهران، سرویس های خود را ارائه می‌دهیم.

 

تلفن عمومی

09123119031

تلفن شمال تهران

22378713 
22263703

تلفن مرکز تهران

88349268 
88535746

تلفن غرب تهران

44547991 
44509652

مطالب آموزشی و کاربری

لایروبی چاه چیست و چه کاربردی دارد؟

لایروبی چاه چیست؟ به احتمال زیاد شما هم بارها کلمه لایروبی چاه را شنیده اید و یا در گوگل زمانی که به دنبال سایت شرکت خدماتی می گردید، مقالاتی در این زمینه مقابل چشم شما قرار...

چهار روش لوله بازکنی ارزان و سریع در خانه

به احتمال زیاد برای شما هم این اتفاق رخ داده است که لوله فاضلاب ظرفشویی، یا کاسه توالت منزلتان مسدود شده باشد و به دنبال راهی بودید که بتوانید خیلی سریع و ارزان این مشکل را...

قیمت تخلیه چاه شما چگونه محاسبه می‌شود؟

مطمئنا، همه ما دوست داریم که وقتی از خدماتی استفاده می‌کنیم، قیمت از ابتدای کار برای ما مشخص و شفاف باشد. زیاد هم پیش آمده که با آدم هایی کار کنیم که به هر بهانه ای می خواهند...

خدمات ستاره تهران

تمامی خدمات مرتبط با تخلیه چاه و لوله بازکنی

ما به کمک ابزارهای حرفه‌ای، از دستگاه‌های ژنراتور با فنرهای فولادی و دورانی گرفته تا دستگاه‌های تراکم و مکش، آمادگی کامل داریم تا در باز کردن لوله‌های اصلی و حتی منهول به کمک شما بشتابیم.

کارهای تخلیه چاه فاضلاب در کوتاهترین زمان ممکن و بدون آلودگی انجام می‌شود. برای این منظور ما از تانکرهای بزرگ، انواع پمپ های کفکش، آبکش، لجن‌کش و ارتفاع زن استفاده می‌کنیم.

لوله های فاضلاب شما دچار مشکل شده و بوی بد فاضلاب شما را آزار می‌دهد؟ متخصصان ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن، مساله را شناسایی خواهند کرد و نسبت به رفع آن اقدام می‌کنند.

نم داشتن، یکی از ترسناک ترین اتفاقاتی است که معمولاً در یک ساختمان اتفاق می‌افتد. ترس از بین رفتن استحکام و فروریزی سازه ها را به کمک ما از دل خود بیرون کنید.

شکی نیست که سرویس فرنگی فقط یک تجمل جذاب نیست، بلکه راحتی بیشتری را برای کلیه اعضای خانواده به خصوص سالمندان به ارمغان می‌آورد. ما در تعویض توالت ایرانی به فرنگی همراه شما هستیم.

در صورتی که به ترکیدگی لوله ساختمان خود مشکوک هستید، متخصصان ما با ابزارهای مخصوص و به کمک تجربۀ خود می‌توانند در نشت یابی و تعمیر این لوله‌ها همراه شما باشند.

حفاری چاه فاضلاب، ارت، آزمایش خاک، حفر کانال و رایزر، اتصال لوله کشی به فاضلاب شهری اگو، کف تراشی و تعمیرات چاه کهنه و تبدیل چاه کهنه به نو توسط اکیپ های ویژه لایروبی و تهزنی.

با کول گذاری در چاه های قدیمی می‌توان از ریزش آنها جلوگیری کرد. بهتر است که چاه هایی با عمر بیش از 30 سال، با استفاده از این کول گذاری، استحکامی بیش از پیش بیابند.

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
09123119031(مشاوره رایگان)

ارسال پیام در تلگرام
تماس تلفنی پیام در تلگرام