لایروبی چاه چیست و چه کاربردی دارد؟

لایروبی چاه چیست؟

به احتمال زیاد شما هم بارها کلمه لایروبی چاه را شنیده اید و یا در گوگل زمانی که به دنبال سایت شرکت خدماتی می گردید، مقالاتی در این زمینه مقابل چشم شما قرار گرفته است و از آن چشم پوشی کرده اید، اما یکبار برای همیشه می خواهید بدانید که لایروبی چاه چیست و چه تاثیری دارد ؟ پس از شما دعوت می کنیم که ادامه مقاله را به دقت مطالعه کنید تا بخوبی با این موضوع آشنا شوید.

لایروبی چاه امری رایج در زمینه امور چاه می باشد و بزرگترین مشکلات چاه ها به سادگی با لایروبی چاه حل شده و به حالت اول باز می گردد. باید توجه داشته باشید که لایروبی چاه باید در زمان مناسب انجام شود و اگر چاه فاضلاب علیرغم تخلیه چاه به زودی پر می شود ممکن است که به لایروبی چاه نیاز داشته باشد.

لایروبی چاه یکی از مهمترین عملیات های مخصوص چاه ها بوده که در آن بخش های مختلفی از چاه را پاکسازی کرده و چاه به صورت کامل از هر گونه بوی نامطلوب و مواد زائد خالی شده و به مانند روز اول می شود. شاید شنیده باشید که لایروبی چاه به مانند زنده کردن چاه می باشد! که البته تعریف درستی است! زیرا لایه های فاظلاب که دارای مواد زائد و بوی نامطلوب هستند، در طول سالیان سال به دیواره ها و کف چاه چسبیده و بر روی آنها لایه های ضخیمی را ایجاد کرده اند. 

لایه های زائد ایجاد شده باعث می شوند که آب بخوبی جذب نشده و باعث جلوگیری از فعالیت چاه می شود. لایه های زائد باعث گرفتگی نفس چاه شده و باید هرچه سریعتر این موارد حذف و پاکسازی شوند.

شاید این تعریف کوتاه هم بتواند هدف مقاله را برساند: "لایروبی چاه عبارت است از جداسازی لایه های زائد از دیواره ها و کف چاه ها" 

لایروبی چاه چگونه انجام می شود؟ 

روش پاکسازی چاه به این صورت است که پس از تخلیه چاه یکی از کارگران که اصطلاحا به آنها کارگر لایروب می گویند وارد چاه شده و شروع به تراشیدن لایه های اضافی دیواره چاه می کند، کارگر لایروب کاملا موظف است که کلیه لایه های اضافی را در دیواره ها و کف چاه تراشیده و از بین ببرد. کارگران شرکت فنی و خدماتی ستاره تهران فرآیند لایروبی چاه را با کارگران با تجربه و به روز ترین امکانات مکانیکی در کمترین زمان ممکن به نتیجه خواهند رساند. 

مزیت های لایروبی چاه چیست:

لایروبی چاه مزیت های بسیار زیادی دارد که در ادامه به چند نوع آن اشاره می کنیم: 

  • جذب بهتر فاضلاب 
  • پاکسازی کامل از مواد زائد 
  • از بین رفتن بوی نامطلوب چاه 
  • جذب بهتر آب 
  • جلوگیری از پرشدن سریع چاه 
  • جلوگیری از ریزش ساختمان 
  • جلوگیری از ایجاد نم در کف ساختمان 

آیا لایروبی چاه تاثیری در کارکرد آن خواهد داشت؟ 

لایروبی چاه تاثیر بسیار زیادی در عملکرد چاه ها خواهد داشت، زیرا بعد از اجرای عملیات لایروبی، چاه همانند روز اول خواهد بود و مانند یک چاه تازه حفر شده می باشد. یکی از علت های اصلی که بسیاری عملیات لایروبی چاه را اجرا می کنند افزایش کارایی آن است، شاید برایتان جالب باشد که بدانید اگر یکبار لایروبی چاه را به صورت کامل انجام دهید، باعث جلوگیری از چندبار تخلیه چاه می شود. 

چه افرادی لایروبی چاه را انجام می دهند؟ 

لایروبی چاه یکی از عملیات های تخصصی است که باید همواره با نظر کارشناس این حرفه انجام شود و شما می توانید از شرکت های تخلیه چاه در این زمینه کمک بگیرید. شرکت تخلیه چاه ستاره تهران فرآیند لایروبی چاه را با استفاده از ابزارهای مکانیکی و نیروهای متخصص اجرا می کند.

شما می توانید در طول شبانه روز جهت اجرای فرآیند لایروبی چاه با یکی از شعب ستاره تهران در تهران و حومه تماس حاصل نمایید و پس از دریافت مشاوره رایگان درخواست خود را ارائه دهید، تیم ستاره تهران در استان تهران و شهرستان های آن دارای شعب و نیروهای متخصص و آموزش دیده می باشد که آماده خدمت رسانی به شما همشریان گرامی هستند. 

جهت دسترسی سریعتر به کارشناسان از شماره های زیر استفاده نمایید:

88349268

09127345409  
 

 

دسته ها: مطالب آموزشی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
09123119031(مشاوره رایگان)

ارسال پیام در تلگرام
تماس تلفنی پیام در تلگرام